Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Musíte dodržovat tyto tři postupy.

 Efektivní lídr je někdo, kdo dovede své podřízené motivovat, kdo je dokáže nadchnout pro společnou vizi a kdo dovede členům svého pracovního týmu dodat pocit, že můžou být hrdí na to, co dělají. Být člověkem, kterého ostatní chtějí dobrovolně následovat, se dá naučit. My si v tomto článku ukážeme tři věci, které musíte dodržovat, abyste se takovým člověkem stali i vy.

 

Vítejte změnu a naučte se s ní pracovat

Dobrý lídr je někdo, kdo svůj tým umí dobře připravit na nástrahy, které přináší rychle a neustále se měnící svět. Setrvávání ve své komfortní zóně a snaha udržovat status quo jsou nejhoršími nepřáteli efektivního a udržitelného leadershipu. Naučte se tedy prosperovat ve světě neustálých změn a naučte se (i své podřízené) vítat změnu jako příležitost.

 

Vybudujte si sebevědomí

Manažer, který má nízké sebevědomí, bohužel nikdy nemůže být dobrý lídr. Pokud si nevěříte sami, těžko můžete očekávat, že budete vzbuzovat důvěru u lidí, které máte vést. Dobrou zprávou je, že se sebevědomím se nemusíme nutně rodit. Můžeme si jej i vypěstovat. Rozvíjejte své silné stránky, staňte se expertem na určitou problematiku a zapracujte na svých komunikačních dovednostech tak, abyste nakonec skutečně ve své schopnosti a kvality uvěřili.

 

Podporujte v ostatních to, v čem jsou nejlepší

Lídr, který ze svých podřízených dovede vykřesat maximum, musí být empatický a musí umět lidi ve svém okolí podporovat. Vnímejte lidi okolo sebe jako individuální osobnosti a snažte se být jakýmsi katalyzátorem jejich osobního rozvoje. Podporujte je v tom, co jim jde a co je baví, a přednosti jednotlivých pracovníků pak využívejte ve prospěch celého týmu.

 

Zdroj: Addicted2Success.com.