Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Praha - Léto vrcholí, čerpání dovolených rovněž. Tato pro zaměstnance ze zákona příjemná záležitost ale u živnostníků (OSVČ) zpravidla neplatí.

V závěru roku 2010 realizovala německá společnost cut-e zatím největší mezinárodní průzkum v oblasti využití psycho-diagnostických nástrojů v personalistice. Průzkum byl jedinečný jak co do rozsahu a počtu zúčastněných zemí, tak co do reálného pracovního zařazení respondentů.

Dělat kvalitně HR v high-tech firmách není snadné. Zaměstnanci se tam obvykle na personalistiku dívají trochu skrz prsty, protože příliš nevěří tomu, co je tak těžké měřit. Eva Vacíková vystudovala kybernetiku a po pár letech práce na systémech řízení se nadchla řízením lidských zdrojů.

Co se nedá měřit, nedá se ani řídit, říká stará poučka. Ovšem, jak řídit a měřit lidské zdroje? Řada manažerů tvrdí, že to ani nejde. Ředitelka divize personalistika akciové společnosti ČEZ Hana Krbcová a její spolupracovníci si myslí, že opak je pravdou. Dokládají to zkušenostmi z jejich praxe.

Již po jedenácté zavítá do České republiky přední odborník na otázky personalistiky Marten Runow. Ve dnech 11. a 12. září 2011 povede seminář "Jak rychle a efektivně nastartovat nového zaměstnance". Marten Runow své zanícení pro obor vysvětluje jednoznačně: "Nic nepřekoná pocit, který člověk získá, pomůže-li někomu druhému k dosažení jeho cíle. Tato práce mě velmi naplňuje a díky ní jsem získal přátele na všech kontinentech."

Míjíme o stěnu zaparkované koloběžky, obří akvárium i dětský koutek s houpacím koníkem. Také sleeping boxy, kde si zaměstnanci mohou přes den trochu odpočinout. V jednom ze dvou fotbálkových boxů zrovna hraje čtveřice kolegů. „Na Jobs.cz nás budete fotit? Ale jo, proč ne,“ smějí se, zatímco na ně míří objektiv.