Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Prolistujte si, co dnes letí

 

O.jpg

 

ODMĚŇOVÁNÍ

 

Pro tzv. modré límečky, tedy pro zaměstnance v manuálně pracujících profesích, jsou finance klíčové, a to obzvlášť když mají nižší než průměrné příjmy. Pokud poté někde dostanou lipší nabídku, nebudou dlouho zvažovat výpověď. Pro top manažery či IT specialisty je pak odpovídající odměna také důležitá, ale už nebývá tím jediným rozhodují ím faktorem. Krom financí tzv. bílé a zlaté límečky mnohem více prahnou i po informacích o reálném fungování firmy, včetně míry autonomie jejich práce. Chtějí se také dozvědět o flexibilitě v organizaci pracovního času nebo vědět, jak velké slovo budou mít ve směřování celé firmy.

74% ze všech zaměstnanců by k další změně práce motivovala vyšší mzda. Ovšem nestačí jen o fous vyšší, lákavá nabídka vyšší mzdy pro lidi je:

 

O_GRAF.jpg

 

 

P.jpg

 

PROSTŘEDÍ

 

Není to jen o tom, mít si kam sednout, kde si připojit počítač a co za to dostat… pracovní prostředí ve výsledku dost ovlivňuje spokojenost zaměstnanců.  Pokud jen trochu můžete, vyhrajte si s kvalitou sezení a osvětlení. A taky s barvami, materiály, zelení i s různými vybavením. Klidně do vymýšlení zlepšováků zapojte i kolegy.

Lidé při práci z domova i kanceláře stále častěji řeší například bolesti zad. Pomozte jim v této problematické oblasti, nám v LMC se například osvědčilo pravidelné cvičení s firmou Fpohybu.

 

 

Q.jpg

 

QR KÓD

Můžeme být v podstatě kdekoliv v kanceláři, kde lidé tráví více času, a schovat se pod něj dá cokoliv – tip na super článek, důležité interní předpisy, ale třeba i prosba o ohodnocení firmy na Atmoskopu. Vhodné umístění je například ve výtahu, v kuchyňce, výrobně nebo třeba na WC.

 

R.jpg

 ROZMANITOST

Firemní kultura by měla být především pestrá. Čím víc, tím líp. A to platí pro každou společnost. Je to nový normál, který by žádný zaměstnavatel neměl ignorovat.  Je na vás, v jakých oblstech rozmanitost podpoříte. Pracujete na možnostech různorodé práce, na nabídce zkrácených úvazků, pestrých benefitech, ale i rovných podmínkách pro muže i ženy.

 

 

S.jpg

 

SVOBODA

V každé firmě se svoboda promítne jinak. Nekde vás přívítá uvolněná atmosféra, jinde si budou zakládat na časové flexibilitě atd. jestli vás téma zaujalo, doporučujeme pro samostudium kvalitní knížky jako Svoboda v práci  nebo Podivín. A nezapomeňte, že  zaměstnanci by se především neměli bát říct svůj názor.

 

 

T.jpg

 

TEAMBUILDING

Nebojte se toho! Grilovačku nebo piknik zvládne pařipravit úplně každý. A do příprav můžete zapojit i zaměstnance, ať už při samotném chystání, nebo při zjišťování, jak by měla taková akce vypadat. Jestli patříte k firmám, kde osobní setkání jentak nehrozí, můžete zkusit utužit tým na dálku, i kdyby mělo jít jen o neformální call nebo třeba online pivko.

 

Zdroj: magazin.lmc.eu