Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 Prolistujte si, co dnes letí

Tentokrát pro vás mám něco speciálního – našla jsme detailního průvodce úplnými základy firemní kultury. Důležitá hesla si můžete vytisknout jako praktickou příručku, která bude pomáhat i ve vaší firmě.

 

F.jpg

 

FÉROVÝ ZAMĚSTNAVATEL S DOBROU ATMOSFÉROU

 

Jste na svou firemní kulturu hrdí a chcete z ní udělat největší přednost? Ukažte ji v soutěži Férový zaměstnavatel, kterou organizuje Atmoskop ve spolupráci s Klubem zaměstnavatelů a společností Sodexo.

„Dlouhodobě ve Phonexii budujeme kulturu, ve které se všichni můžeme cítit dobře a zároveň se spolehnout na ostatní. Jsem moc rád, že si toho naši zaměstnanci cení a že to vnímají jako důležité. Ocenění je určité potvrzení toho, že jdeme správnou cestou.“ 

Michal Hrabí, Phonexia, vítěz roku 2020 v kategorii do 100 zaměstnanců

 

 

G.jpg

 

GAMIFIKACE

 

K práci patří hravost! Díky gamifikaci totiž oživíte firemní procesy do kterých se zaměstnancům často nechce zapojit. Rádi byste své lidi přiměli k tomu, aby na Atmoskopu hodnotili trochu víc? Vyhlaste firemní soutěž s tím, že když bude účast vyšší než 70%, všichni dostanou odměnu. Velké využití má gamifikace i ve vzdělávání – učení například může mít podobu strategické hry, kdy mezi sebou zaměstnanci soutěží nebo spolupracují. Uplatnit ji můžete i u náboru – třeba v rámci simulačních her zaměřených na testování soft skills nebo dalších oblastí.

 

 

H.jpg

 

HYBRIDNÍ PRÁCE

 

Místo, odkud mohou zaměstnanci vykonávat práci, už dávno není jen kancelář. Možnost pracovat z domova mnoha lidem dodává klid a svobodu skloubit osobní život s tím pracovním. Myslet na to, a pokud to jde, zřiďte ve firmě režim, který bude home office aspoň částečně podporovat. Čím větší důvěru ve své zaměstnance v tomhle ohledu prokážete, tím radši vás budou mít. A když to správně uchopíte, mohou být vaši lidé v práci efektivnější.

 

 

CH.jpg

 

CHVÁLA

Chválíte své zaměstnance? A chválí někdo vás? Obojí je důležité.  Až 30 % zaměstnanců má totiž pocit, že jejich šéf neumí pochválit. A i to se na celkové firemní kultuře projeví. Na pochvaly tedy nezapomínejte, zvýší pozitivní motivaci vašich lidí, a tím pádem zařídí i jejich lepší pracovní výsledky.

 

 

I.jpg

 

INTERNÍ PRŮZKUM

Spokojenost zaměstnanců většinou určuje chod celé firmy, proto se vyplatí vědět, na čem jste. Jak tedy interní průzkum zorganizovat? Nejdřív si definujte otázky, na které chcete znát odpovědi. A pak se rozhodněte, jakým způsobem průzkum pojmete. Možností, jak to udělat, existuje hodně, ale celé vám to může hodně usnadnit Atmoskop. Díky přednastavenému okruhu otázek nebudete muset dlouze přemýšlet nad pojetím průzkumu, a navíc vám jeho výsledky pomůžou i s náborem

 

Zdroj: magazín.lmc.eu