Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Dobře naplánovaný teambuilding patří mezi nenásilné formy rozvoje týmové spolupráce.

 

 Pomáhá stmelovat a posilovat pracovní tým, je to ideální nástroj pro zlepšení a upevnění komunikace. Jestliže má být přínosný a to nejen z pohledu času, ale i hodnot, je potřeba jej řádně připravit.

 

Analýza

Popřemýšlejte o svém týmu a zkuste definovat největší problémy, zjistěte a ujasněte si, kde jsou největší třecí plochy a proč tým nefunguje tak, jak by měl. Jaké problémy se objevují v každodenní komunikaci a spolupráci.

 

Stanovení cíle

Je potřeba si ujasnit, co má teambuilding zlepšit, jaký problém je prvořadý. Hlavním cílem je sice stmelení kolektivu, ale můžete se zaměřit i na zlepšení problematických vztahů, které by mohly brzdit vzájemnou spolupráci mezi jednotlivými členy týmu. Může to však být také začátek spolupráce nového týmu nebo odměna pro zaměstnance po náročnějším pracovním období.

 

Výběr vhodného místa

Velký podíl na úspěchu celé akce má i vhodně zvolené místo a to nejen vzhledem na aktivity, ale také složení týmu (věkový průměr, fyzická kondice, případná omezení či handicapy). Prostředí musí být uzpůsobeno potřebám všech členů týmu. Cílem akce je navodit příjemnou a uvolněnou atmosféru.

 

Vhodná doba

Abyste si vyhnuli výmluvám, ať oprávněným, či nikoli, přemýšlejte nad vhodným termínem. Berte v úvahu pracovní povinnosti (uzávěrky ke konci měsíce, čtvrtletí či pololetí), povinnosti rodičů (prázdniny či volné dny ve škole) nebo státní svátky, které navazují na víkend.

 

Aktivity pro všechny členy týmu

Až tak nezáleží na místech, kde se aktivity uskutečňují, důležité je připravit je tak, aby se jich mohly účastnit všichni. Je tedy důležité zamyslet se nad členy týmu a najít aktivity, které budou bavit všechny a které tým navíc stmelí. Aktivity je potřeba mít také předem promyšlené, nikdy nespoléhejte na to, že je vymyslíte na místě.

 

Dokumentujte

Může to být formou fotografií nebo krátkých videí, která můžete ukázat na další společné akci.

 

Zdroj: https://www.hitprace.cz