Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Průzkum odhalil také ideální plat

 Pokud jste někdy přemýšleli nad tím, jak by podle vás vypadalo ideální zaměstnání, zřejmě vás pár vylepšení napadlo. Podobnou anketu nyní uspořádali mezi dvěma tisíci lidmi v Anglii. Z výsledků vyplývá, že lidem záleží na délce pracovní doby, ale také třeba na tom, jestli můžou se šéfem zajít na pivo nebo jak pohodlná je jejich židle v kanceláři.

 

Jeden z hlavních požadavků na vysněné zaměstnání byl pochopitelně slušný plat. V Anglii v průměru vychází na 44 tisíc liber ročně, tedy v přepočtu zhruba 111 tisíc korun měsíčně.

Dalším důležitým faktorem byla podle respondentů délka pracovního týdne, která by neměla přesahovat 26 hodin.

Ačkoliv je v České republice poměrně běžné, když zaměstnavatel nabízí pět týdnů dovolené, v Anglii by si představovali ještě o týden víc a jako bonus den volna k narozeninám.

Z odpovědí dále vyplývá, že pro zaměstnance není jen důležité, jak dlouho a za kolik budou pracovat, ale roli hrají i mnohem větší detaily.

 

Pro 95 % respondentů je tak důležitá přátelská atmosféra na pracovišti, hezký výhled z okna či dostupnost. Místo výkonu práce by nemělo být dál než 17 minut cesty z bydliště.

„Zaměstnavatelé musí při navrhování kanceláří zohledňovat různé věci. Řada lidí totiž v průzkumu uvádí, že jsou důležité i takové věci, jakými jsou pohodlná židle, možnost zajít po práci se šéfem na pivo nebo třeba dostatek čaje a kávy na pracovišti,” uvedl Andrew Wood ze společnosti Raja Workplace, která si průzkum u firmy OnePoll objednala.

Anketa: Co je pro vás v zaměstnání nejdůležitější?

Plat - 56.7 %

Délka pracovní doby - 5.6 %

Atmosféra na pracovišti - 32.7 %

Pohodlná židle - 1.6 %

Kamarádský šéf - 1.4 %

Vybavená kuchyňka - 2 %

 

Celkem hlasovalo 32100 čtenářů.

 

 

zdroj: NOVINKY.CZ