Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Jak jinak se nachystat na podzim, který je už úředně potvrzen a vládne. Stromy se zatím ke žloutnutí moc nemají, ale my už si můžeme upravit byt tak, aby nás temnější dny, které přijdou, nezaskočily.

 

Někdy, jak slýchám, mají lidi pocit, že barvy patří k létu a byt jimi tou dobou také má hýřit. Jak jich ubývá, i jejich byt střízliví, zmizí řezané květiny a pestré polštáře a všechno se stáhne tak, aby to jaksi ladilo se šedivými dny. Pokud bychom se snad ukládali k zimnímu spánku, bylo by to naprosto v pořádku, ale to se, bohužel, nenastává…

PODZIM JE NA STĚNĚ!

Tapety jsou jedním z řešení, jak dostat do bytu vzor i barvu a jak rychle změnit interiér. Současná nabídka tapet, které jsou ve světě opravdu stále v módě, je tak široká, že skoro zaváháte, jakou cestou se vydat. Podzimní kolekce jsou velice půvabné, připomínají barvy, které k tomuto období patří, i využívají podzimního motivu listů a stromů, rostlin. Jsou poměrně jemné, ale pokud zatoužíte po něčem výrazném, nebudete mít problém najít.

Určitě je stěna za pohovkou či postelí v ložnici nebo jen tapetový pruh v pokoji, případně tapetou oživený kout chodby cestou, jak si příjemně proměnit a projasnit bydlení na nějaký čas.

ÚLOHA SVĚTLA A TAKÉ SEZENÍ

Připravme se odpovědně: S úbytkem světla přibývá mezi lidmi depresí a špatné nálady, i proto ty barvy v interiéru, které mají povzbudit. Zcela nepominutelná je pohoda světelná, protože ta vede přímo k té celkové u stolu, u televize, prostě doma.

Pokud milujete podzimní večery s knihou a horkým nápojem, ujistěte se, že váš pohodový koutek bude dobře osvětlený, ověřte si, jestli stará lampička funguje a zda vám pořád vyhovuje a jestli máte kam odložit čaj apod.

04_zero-track_flos-architectural_life-02-728x409.jpg

Kromě velké společné pohovky, kde možná sdílíte film či zážitky s přáteli (a kde sedí přátelé?) nezapomínejte na solitéry, křesla a křesílka, která dobře poslouží vám, ale také návštěvám, které vás sice mají rády, ale netouží se s vámi mačkat. Vyčistěte křesla, zkontrolujte potahy, ty odřené a vyšisované s nevypratelnými skvrnami vyměňte, rozhoďte čisté a teploučce působící polštáře. Nebo že by rovnou nějaký nový kousek?

Až všechno dokončíte, jste připraveni nejen na ten horší podzim, ale i na zimu. V pohodlí křesla či pohovky s příjemnými barvami a světlem vás ani špatné počasí a nedostatek denního světla nerozhodí.

autor: Vladimíra Storchová

Zdroj:https://www.living.cz/barvy-svetlo-pohoda-takovy-ma-byt-podzim-2/