Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Ať už jste v kanceláři nebo pracujete z domova, toxičtí spoluhráči mohou naplnit naše pracovní dny frustrací a nechat nás vyčerpané.

Odbornice na týmovou práci Pam Hamiltonová řekne stylistovi, jak se s nimi můžete vypořádat.

Vztahy na pracovišti mohou být obtížně navigovatelné a fyzická vzdálenost při práci z domova nemusí nutně věci usnadnit. Od šéfů gaslightingu až po selhání pracovních e-mailů nebo prostě necítíte vášeň pro své pracovní prostředí, naše kariéra nám může způsobit bolesti hlavy z různých důvodů. Ale možná nejhorší ze všeho je jednání s kolegy, kteří netáhnou svou váhu a přidávají ještě více stresu do vašeho dne.

 

Zní to jako někdo, s kým pracujete? Mohli byste mít toxického týmového kolegu, říká Pam Hamilton, odbornice na týmovou práci a spolupráci a autorka nové knihy Supercharged Teams: 30 Tools Of Great Teamwork. Níže sdílí své nejlepší tipy, jak se vypořádat s kolegy, kteří způsobují potíže.

Jsem si jistý, že jste slyšeli lidi říkat "vždycky je jeden". Podle mých zkušeností je to velmi často pravda - mnoho týmů má týmového kolegu, který dělá věci obtížnější, než by měly být. Nemluvím o tyranech, sexistech nebo rasistech, kteří musí být nahlášeni hr a řízeni. Mám na mysli ty lidi, kteří jsou pravidelně toxické, dost na to, aby byli vyčerpávající nebo frustrující při práci, ale ne dost na to, aby svolali schůzku s HR.

 

Známky toho, že můžete mít toxického spoluhráče

Mezi běžné chování patří:

  • Jsou vždy negativní nebo si na něco stěžují
  • Jsou to indiskrétní, neprofesionální nebo šíří pomluvy
  • Jsou vždy pozdě nebo mají výmluvu, proč neudělali své činy
  • Nikdy nezapnou své video na týmových schůzkách, i když to dělají všichni ostatní

Ale to jsou malé věci, slyším vás říkat, ale jsou dost na to, aby se počítaly jako toxické? Pokud se to děje konzistentně, do té míry, že snižují úroveň výkonu nebo energii zbytku týmu, pak ano. Všichni máme své špatné dny, kdy se necítíme připraveni na kameru nebo jsme trochu dole, ale toxičtí spoluhráči pravidelně ztěžují práci všem ostatním v týmu.

"Mám na mysli ty lidi, kteří jsou pravidelně toxické, dost na to, aby byli vyčerpávající nebo frustrující při práci, ale ne dost na to, aby svolali schůzku s HR"

Špatné chování je zvyk a existuje mnoho různých důvodů, proč se obtížní lidé chovají tak, jak se chovají. Mohou být velmi nešťastní nebo dokonce trpí problémy s duševním zdravím. Je možné, že v tomto chování v minulosti našli pozornost, uspokojení nebo útěchu. Problém je, že pokud to negativně ovlivní zbytek týmu, někdo musí zasáhnout.

Někdy je lákavé přemýšlet o týmech jako o rodinách – nemůžeme si je vybrat a poznáváme navzájem své dobré a špatné kousky a pracujeme kolem nich. Říkáme věci jako: "Ach, nevadí jí, je vždycky taková," nebo "Ignorujte ho, nemyslí to vážně." Ale pracovní týmy nejsou naše rodiny. Ve skutečnosti nejlepší týmy dávají přednost analogii sportovního týmu: jsme tu, abychom společně vyhrávali, což znamená být naší nejzdatnější, nejlepší verzí sebe sama a hrát dobře společně. Když odvádíme skvělou práci, vyhráváme naše hry – a také si to užíváme. Už není přijatelné jen říkat: "Tak to bylo vždycky," zvláště pokud je to jedna osoba, která sráží všechny ostatní.

 

Zdroj:stylist.co.uk