Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Několik rad, co s tím

 Abyste dosáhli dlouhodobého kariérního úspěchu (i úspěchu v jakékoliv jiné sféře), musíte si jasně vytyčit své cíle, dlouhodobě na těchto cílech pracovat, udržovat si motivaci a nepřestávat tvrdě pracovat i tváří v tváří dílčím překážkám. Ne vždy je ale snadné si takový přístup udržet. V tomto článku si ukážeme, jak zabránit tomu, abyste ztráceli motivaci a nedotahovali své projekty.

 

Vytyčte si své cíle a mějte je neustále před očima

V prvé řadě je nutné definovat si své cíle. Určete si několik málo priorit, kterým se chcete plně věnovat. Mezi ty mohou patřit pracovní záležitosti (například chcete být do tří let vedoucím vlastního týmu nebo chcete do roka absolvovat nějakou certifikaci), tak i nepracovní a rodinné cíle.

 

Vybudujte si rutiny

Je normální, že motivace u člověka fluktuuje. Někdy se nám do plnění plánů chce, někdy ne. Pro případy, kdy se vám ne úplně chce, je vhodné vybudovat si rutiny. A zkrátka i když se do plnění plánů necítíte, jeďte takříkajíc na „autopilota“ a dodržujte standardní rutiny, jako každý den.

 

Definujte časový rámec vašeho plánu

Velkým nešvarem plánování je absence časového plánu. Když si nerozpočítáte, jak dlouho vám bude dosažení vytyčené mety trvat, je celkem logické, že po určité době se může dostavit frustrace. Definujte si, jak dlouho vám dosažení vašich cílů bude trvat.

 

Občas se porovnejte s vaším minulým já

Někdy člověk ztrácí motivaci a má tendenci s projektem seknout, když nevidí žádný postup či zlepšení. Občas je ale tato stagnace jen zdáním. Občas se porovnejte sami se sebou na úplném začátku a uvidíte, že jste dosáhli již znatelných zlepšení.

 

Pracujte udržitelně

V neposlední řadě je nutné si uvědomit, že vámi nastavený plán by měl být realistický a neměl by vás zničit. Při práci na dosažení vašich cílů postupujte udržitelně. Tak, abyste nezanedbávali další důležité oblasti vašeho života a abyste po čase kvůli příliš vysokému tempu a pracovnímu nasazení nevyhořeli.

 

Zdroj: Addicted2Success