Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Máme pár dobrých zpráv i v době koronaviru.

 

V posledních dnech aby člověk pozitivních zpráv pohledal. Koronavirus spoustu z nás donutil pracovat na dálku a musíme se alespoň dočasně přizpůsobit novému režimu. Neklesejte ale na mysli, máme pro vás pár dobrých zpráv!

Dohody po telefonu a mailu najednou začínají být komplikovanější, všechno trvá o něco déle, ať už je to koordinace s klienty či kolegy. Potkalo to i nás všechny z Jobs.cz, i tenhle newsletter ostatně píšeme z bezpečí domova. Rad, jak se s nastalou situací vyrovnat, je teď jako hub po dešti, za nás tedy dáváme jen jednu, která se nám osvědčila:

Neopouštějte své dobré návyky

Home office se sice poslední dobou stává běžným standardem, být doma celé týdny už je ale novinka. Jak ho zvládnout? Klíč je v tom, nebrat ho jako čas odpočinku. Naopak se co nejvíce snažte přiblížit běžnému pracovnímu režimu. Vstávejte ve stejný čas jako normálně, rozvrhněte si úkoly na celý den, a až si uděláte oběd, klidně si u něj s kolegy zavolejte a proberte, jak se mají nebo na čem zrovna dělají. Jednoduše řečeno, držte se svých dobrých pracovních návyků.

» Jak se poprat s home office? Pusťťe si zdarma videokurz Zdenky Studené na Seduo.cz. Získáte tipy, jak na vedení lidí při vzdálené spolupráci i práci z domova.

 

Práce je a bude, nebojte

Škodovka i Volkswagen zavírá fabriky, nikdo neví, jaké budou dopady na ekonomiku… Je pochopitelné, že se v tuhle chvíli můžeme o práci bát, obzvlášť pokud jste třeba na volné noze. Máme pro vás ale jednu dobrou a důležitou zprávu, pořád v nabídce máme více než 20 tisíc aktuálních nabídek. A stále existují firmy, které nabírají a nové pozice přidávají. Pokud vám nějaký příjem vypadl, dočasné řešení může představovat i brigáda. Těch taky máme dost.

 

Buďte HRistům blíž

Jestli jste doteď odkládali sepsání CV, je ideální čas tento rest dohnat. Firmy hledají a budou hledat zaměstnance, správně vyplněný životopis v naší databázi vám tedy může dát náskok před ostatními. Recruiteři si navíc dobře uvědomují, že někteří lidé v těchto týdnech mohou přicházet o práci či klienty, budou tedy chtít situaci v náboru využít.Pomoc potřebným

My v Jobs jsme tady od toho, abychom pomáhali, a to nejen v hledání práce. Spoustu lidí aktuálně potřebuje pomoci s nákupy, úklidem, šitím roušek, obecně jsou dobrovolníci teď třeba víc než kdy dřív. Proto jsme spustili web Dobro.cz, kde propojujeme organizace s jednotlivci, kteří potřebují služby bez nároku na finanční odměnu. V těchto chvílích musíme držet při sobě, takže pokud můžete, koukněte tam, možná i vy můžete něčím přispět.

 

+ bonus: Neztrácejte pozitivní myšlení

Jasně, situace je najednou o něco těžší, ale když si udržíme pozitivní naladění, zvládneme to. Snažte se vidět i výhody nového režimu. Při práci z domova vám třeba nikdo nebude kecat do toho, co máte u práce poslouchat za hudbu, můžete pít svoji výběrovou kávu, ne tu z firemního kávovaru, dresscode je teď taky jen na vás. My v Jobs jsme tu s vámi a budeme vám parťáky i v těžkých dobách!

 

Zdroj:https://www.jobs.cz/poradna/nebojte-porad-je-co-delat-mame-par-dobrych-zprav-i-v-dobe-koronaviru/