Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

V loňském roce byl pracovní trh opět značně ovlivněný pandemií.

Jakou pozici během něj nejčastěji poptávali zaměstnavatelé a jaké naopak nejčastěji vyhledávali kandidáti? My už to víme. A rádi se s vámi o ně podělíme.

 

Vůbec nejvyhledávanější pozicí na pracovních portálech Jobs.cz a Práce.cz ze strany kandidátů byl administrativní pracovník. Celkově ji vyhledávalo více než 420 tisíc lidí. A zajímavé je, že poptávka se letos velmi dobře protnula i s nabídkou. Za rok 2021 totiž administrativní pracovníky nejčastěji sháněly i firmy, konkrétně se v inzerci objevilo více než 17 tisíc takových nabídek.

 

Na druhém místě se z pohledu kandidátů umístila pozice účetních (přes 390 tisíc vyhledávání), bronz pak náleží obchodním zástupcům (přes 308 tisíc vyhledávání). Z pohledu firem je druhá nejpoptávanější pozice rovněž velmi podobná tomu, co hledali uživatelé. Na portálu Jobs.cz se za uplynulý rok objevilo téměř 14 tisíc nabídek pro obchodní zástupce. Třetí nejpoptávanější pozicí pak byli projektoví manažeři s více než 10 tisíci nabídkami.

"Poměrně výrazný zájem měli kandidáti o pozici personalistů. Naše počítadlo vyhledávání se zastavilo lehce za číslem 165 tisíc."

 

Kdo chce nejvíc pracovat za rohem?

Spoustu lidí unavuje dojíždění a při hledání práce tak hledají primárně tu ve svém sousedství. Díky naší aplikaci Práce za rohem pak víme, o jaké především jde. Na prvním místě z hlediska kandidátů máme řidiče – konkrétně tuhle práci hledalo na 30 tisíc z nich za celý rok. Poměrně těsně je pak následují prodavači a administrativní pracovníci.

 

Firmy za rohem zase nejčastěji hledaly prodavače, kterých poptávaly přes 26 tisíc. Zhruba o devět tisíc menší počet inzerátů jsme pak měli u dělníků, těsně je pak následovali pokladní.

 

Zdroj: magazin.lmc.eu