Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

6 způsobů, které fungují

 Ani HR profesionálové by neměli usnout na vavřínech. Na dnešním trhu práce je nezbytné být pořád o krok dopředu a neustále zlepšovat své dovednosti a znalosti. Je přitom jedno, jestli jste na začátku své kariéry, nebo za sebou máte roky zkušeností. Vždy existují způsoby, jak se vzdělávat a profesně růst.

 

Oblast HR se stále vyvíjí a je třeba se přizpůsobit novým trendům, technologiím a postupům. Pokud chcete posunout svou kariéru kupředu, hodí se mít rozmanitou škálu dovedností i kvalit.

 

Jak upoutat pozornost a získat respekt?

V první řadě jde o komunikační dovednosti, které jsou potřeba pro efektivní spolupráci s blízkými kolegy i dalšími zaměstnanci. Pokud dokážete jasně a srozumitelně formulovat myšlenky a aktivně naslouchat, pomůže vám to vybudovat úspěšné (a prospěšné) vztahy a získáte pověst důvěryhodného a kvalitního HR profesionála. Ti se dále vyznačují kritickým uvažováním i schopností řešit problémy, což jim pomůže rozklíčovat složité situace, dělat kompetentní rozhodnutí a vyvíjet inovativní řešení. A umění strategického myšlení pomůže sladit kroky v oblasti lidských zdrojů s prioritami společnosti, což vedení jistě ocení. To vše zní skvěle, ale jak toho dosáhnout?

 

1. Neustále se vzdělávejte

V tak dynamické oblasti, jakou HR rozhodně představuje, je pro úspěch důležité průběžné vzdělávání. Existuje řada různých možností, od získání certifikátů až po vysokoškolské tituly v oblasti řízení lidských zdrojů. Pokud už je máte nebo na jejich získání pracujete, další cenné rady a informace může poskytnout účast na webinářích, workshopech i online kurzech.

 

2. Najděte si mentora

Mentorství může být mocným nástrojem pro váš kariérní postup. Po mentorovi se můžete poohlédnout mezi zkušenějšími kolegy nebo oslovte profesionály. Mentor s rozsáhlými zkušenostmi vám může poskytnout podporu i vedení při stanovení kariérních cílů a identifikovat vaše silné stránky, které vám pomohou ve vašem dalším profesním rozvoji.

 

3. Využívejte moderní technologie

Seznamte se s nástroji, které usnadňují a zrychlují procesy, zlepšují analýzu dat a zvyšují efektivitu vaší práce. Nezapomínejte ani na využívání sociálních médií, jako jsou třeba LinkedIn nebo X (Twitter). Pomůže vám to zůstat ve spojení s profesionály ve vašem oboru, navíc vám neuniknou informace o vznikajících trendech a osvědčených postupech.

 

4. Rozvíjejte manažerské schopnosti

Postup v kariéře je ve znamení hledání příležitostí k převzetí vedoucích rolí nebo vedení iniciativ. Týká se to samozřejmě i oblasti lidských zdrojů. Naučte se budovat dobře spolupracující týmy, motivovat a inspirovat ostatní a ujměte se řízení změn přínosných pro vaši organizaci. Dokažte sobě i vedení, že jste schopni dosahovat výsledků. V prvním případě si posílíte sebedůvěru a ve druhém na sebe v pozitivním smyslu upozorníte.

 

5. Zvažte specializaci

Většina HR profesionálů dělá prakticky všechno, od náboru přes nastavení benefitů až po employer branding. Svoji atraktivitu ale můžete zvýšit tím, že se zaměříte na konkrétní oblast nebo činnost. Nejenom že si vyberete takový aspekt řízení lidských zdrojů, který vás baví, ale můžete se v něm stát uznávaným a vyhledávaným expertem. Co se specializovat například na nábor kandidátů pro IT pozice nebo třeba na pořádání a vedení školení?

 

6. Využijte umělou inteligenci ve svůj prospěch

Držte krok s dobou. Zkratky AI a ChatGPT znějí možná komplikovaně, ale při správném přístupu vám usnadní práci a posunou vás dál. Služeb umělé inteligence využíváme všude kolem nás, třeba v produktech LMC.

 

AI je zkratka označující obecně umělou inteligenci (z angl. Artificial Intelligence). Řeší komplexní úlohy na základě zpracování velkých objemů dat. Využívá se v mnoha oborech (například k plánování zásob, logistice, diagnostice, virtuální komunikaci) a její uplatnění se stále rozšiřuje a vyvíjí.

ChatGPT je chatovací robot od organizace OpenAI. Dokáže odpovídat na otázky a vytvářet texty v různých jazycích včetně češtiny. Podle slovního zadání může například psát počítačové programy, poezii nebo pracovní inzeráty. Podívejte se na jednoduchý návod, jak napsat inzerát s pomocí umělé inteligence.

Oblast lidských zdrojů je konkurenční prostor, ale zároveň nabízí spoustu příležitostí. Pokud jste ochotni se vzdělávat, pracovat na sobě, spolupracovat se správnými lidmi a vyhledávat výzvy, jste na správné cestě. Nemusí být jednoduchá, ale výsledek bude stát za to!

 

Zdroj: magazín.lmc.eu