Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Než zavolá nebo napíše personalista a pozve vás na pohovor, může to trvat dva týdny nebo i měsíc. Buďte na to připraveni.

 

Na jeden pracovní inzerát firmy dostanou 20, 30, 50, v některých případech i 100 odpovědí. Prokousat se takovým množstvím životopisů samozřejmě trvá. Nejrychleji se personalisté ozvou, když se zajímáte o pozici v marketingu: v průměru za 14 dní od chvíle, kdy jste odpověděli na inzerát.

Druhým nejrychlejším oborem je v tomto smyslu výroba: zajímavým kandidátům tu volají/píší v průměru 16 dní po obdržení životopisu. Lidé hlásící se do administrativy hypnotizují telefon nebo e-mail v průměru 18 dnů, než je personalista kontaktuje.

 

Kde se na odpověď čeká nejdéle

Nejdéle firmy uchazeče napínají u pozic ve službách (28 dní), strojírenství (27 dní), potravinářství (26 dní) a IT (25 dní).

Proč se doba v různých oborech tak liší? Do administrativy nebo marketingu se hlásí hodně lidí a firmy si snáze vyberou. Na volná místa v technice a IT ale chodí odpovědí podstatně méně. Zaměstnavatelé v těchto oborech tak nechávají inzerát vyvěšený delší dobu a čekají, kdo se jim ještě ozve.

 

Za jak dlouho se firmy ozvou

Obor:
Marketing
Výroba
Administrativa
Obchod, prodej a nákup
Bankovnictví, Peněžnictví, Pojišťovnictví
Informační technologie
Potravinářství
Strojírenství
Služby

Za jak dlouho se ozvou:
14 dnů
16 dnů
18 dnů
20 dnů
23 dnů
25 dnů
26 dnů
27 dnů
28 dnů

Zdroj: Data společnosti LMC

 

Kolik lidí se hlásí na jedno místo

Vybrané pozice:
Administrativní pracovník
Obchodní zástupce
Účetní
Nákupčí
Business Development Manager
Správce operačních systémů a sítí
Kvalitář
Software architekt
Technolog ve strojírenství; Programátor

Počet reakcí na jednu pozici:
95 uchazečů
49 uchazečů
42 uchazečů
33 uchazečů
29 uchazečů
20 uchazečů
14 uchazečů
8 uchazečů
7 uchazečů

Zdroj: Data společnosti LMC

 

Vůbec neodpovídají. Co dělat?

Slušné firmy odpovídají i uchazečům, které si nevybraly – přinejmenším jim poděkují za zájem. Co když se společnost vůbec neozvala? Bohužel i to se často stává. V takovém případě se nezdráhejte zvednout telefon a zeptat se, jestli váš životopis dostali a jestli je pro ně zajímavý. Případně si nechte vysvětlit, proč nevyhovujete. Možná se vám to nebude poslouchat lehce, ale získáte užitečnou zpětnou vazbu, která vás posune dál.

 

Zdroj: Jobs.cz